AK Parti Bodrum’da olaylı kongre! - Tamgun.netTamgun.net

9 Haziran 2021 - 18:51

AK Parti Bodrum’da olaylı kongre!

AK Parti Bodrum’da olaylı kongre!
Son Güncelleme :

14 Eylül 2020 - 1:04

209 views

AK Parti Bodrum’da olaylı kongre!

AK Parti Bodrum 7. Olağan ilçe kongresi adaylardan Kazım Avcı’nın konuşturulmaması ve adaylığının kabul edilmemesi nedeniyle delegelerin sert tepkisine sahne oldu. Delegeler divan heyetinin üzerine yürürken 400 delegeden sadece 158’nin oy kullandığı bilgisi dikkatlerden kaçmadı.

AK Parti Bodrum 7. Olağan ilçe kongresine delegelerin tepkisi damga vurdu. Her ne kadar sosyal medya hesaplarından başta koordinatör milletvekili Atilla Kaya ve Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ile Yelda Erol Gökcan olmak üzere bazı partililer demokrasi şöleni içinde geçti paylaşımlarında bulunsalar da ilçe kongresinden sosyal medyaya yansıyan görüntüler ve videolarda durumun tam tersi olduğu açıkça görülebiliyor.

Kazım Avcı’nın engellenmesine delegelerin tepki gösterdi

Mevcut İlçe Başkanı Osman Gökmen’in karşısına aday olarak çıkan AK Parti Mumcular Eski Belde Belediye Başkanı Kazım Avcı kongre alanına geldiğinde delegelerin büyük sevgisiyle karşılaştığı, bu durumun divan heyeti tarafından hoş karşılanmadığı belirtildi. Ardından kongre alanına girmek isteyen Kazım Avcı’nın önce engellenmek istendiği ardından bazı partililerin araya girmesiyle kongre alanına gelerek adaylığıyla ilgili kürsüden kısa bir süre konuşmak istediği fakat divan tarafından buna izin verilmediği ileri sürüldü.

Adaylığının engellenmesi ortamı karıştırdı

Mevcut adayın konuşmasına müsaade edilip diğer aday Kazım Avcı’nın konuşturulmamasına tepki gösteren delegelerin divan heyetinin Kazım Avcı’nın ısrarına rağmen talebini kabul etmemesi üzerine sözlü olarak tepkisini göstermeye başladığı, ardından da divanın olduğu bölgeye yürüyerek koordinatör milletvekili Atilla Kaya ve divan heyetine yüksek perdeden tepki göstermeye başladığı belirtildi.

400 delegeden sadece 158’i oy kullanmış!

Kongre süreci boyunca aralıklarla bir süre devam eden delege tepkisi bir süre sonra yer yer arbedeye dönüşmeye başlayınca devreye polislerin ve güvenlik görevlilerinin girdiği videolardan da açıkça görülüyor. Bazı partililerin il yönetimine de tepki gösterdikleri gözlemlenirken Kazım Avcı’nın adaylığının engellenmesine delegelerin sert tepki gösterdiği ve kongrede 400 delegeden sadece 158’inin oy kullandığı belirtiliyor.

Demokrasi şöleni paylaşımları sosyal medyadan da tepki gördü!

Kongrede yaşanan arbede ve delege tepkisine ve kongrede 400 delegeden sadece 158’inin oy kullanmasına rağmen başta koordinatör milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Muğla milletvekilleri M. Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan’ın ve bazı partililerin sosyal medya hesaplarından kongre ile ilgili “Demokrasi Şöleni” ifadeleriyle paylaşım yapmaları bazı partililer tarafından tepkiyle karşılandı. Bazı sosyal medya kullanıcılarının cümle sonlarında gülme emojileriyle “Şöleniniz Hayırlı Olsun sayın vekilim” şeklinde yorumlar yapmaları ve paylaşımlarda bulunmaları dikkatlerden kaçmadı.