AK Parti’de istifalar devam ediyor! - Tamgun.netTamgun.net

3 Aralık 2021 - 18:11

AK Parti’de istifalar devam ediyor!

AK Parti’de istifalar devam ediyor!
Son Güncelleme :

07 Şubat 2020 - 17:56

448 views

AK Parti’de istifalar devam ediyor!

AK Parti Muğla ilçe teşkilatlarında yenilenme süreci devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde istifa eden Bodrum eski ilçe başkanı Ömer Özmen’den sonra bu gün Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla istifa ettiğini duyurdu.

AK Parti’nin Muğla ilçe teşkilatlarında yenilenme süreci Marmaris ile devam ediyor. Bodrum eski ilçe başkanı Ömer Özmen geçtiğimiz günlerde istifa etmiş yerine ise Osman Gökmen atanmıştı. Bodrum ilçe başkanlığında yaşanan bu görev değişimin ardından ikinci istifa haberi Marmaris’ten geldi. AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla istifa ettiğini açıkladı.

Osman Ülgen istifasına gerekçe olarak ise delege seçimlerinde yaşanan süreçte genel merkezin elini güçlendirmek olarak açıkladı. İşte Osman Ülgen’in yaptığı o açıklama:

“MARMARİS KAMUOYUNA; 3 Mart 2016 yılından bugüne kadar AK Parti İlçe Başkanlığı görevini yürütmekteyim. Öncelikle bu görevi bana layık gören Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, bir önceki dönem Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Mustafa Ataş’a şükranlarımı sunarım. 7. Olağan Kongre takvimi sürecimiz Kasım 2019 tarihinde başlamış bulunmaktadır. Bilindiği üzere bu süreçte ilçe delege seçimleri yapılmış olması gerekiyordu. 11 ilçede delege seçimleri gerçekleşmiş olmasına rağmen 2 ilçede gerçekleşmemiştir, bunlardan bir tanesi de Marmaris’dir. Bu nedenle 7. Olağan kongre ve delege seçim sürecinde genel merkezimizin çalışmalarını rahatlatmak amacıyla 4 yıldır büyük bir onurla sürdürdüğüm AK Parti Marmaris İlçe Başkanlığı görevimden bugün itibariyle istifa ettiğimi tüm Marmaris kamuoyuna saygıyla bildiririm. Görev sürem boyunca destekleri için Teşkilat Başkanımız Sn. Erkan Kandemir’e, İl Başkanımız Sn. Kadem Mete ve Yönetim Kuruluna, değerli İlçe Başkanlarımıza, İl Kadın Kolu Başkanı ve Yönetimine, Gençlik Kolu Başkanı ve Yönetimine, görev sürem boyunca bu dava için birlikte yol yürüdüğümüz Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarıma, Kadın Kolları Başkanımız Şennar Atıgan ve Yönetimine, Gençlik Kolu Başkanı Hüseyin Şener ve Yönetimine, Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarıma, çok değerli mahalle başkanları ile ismini sayamadığım tüm teşkilat üyelerine ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu kararın Marmaris’imize ve AK Partimize hayırlı olmasını dilerim.”