AMERİKAN USÜLÜ ÖLÜM - Tamgun.netTamgun.net

8 Mart 2021 - 00:11

AMERİKAN USÜLÜ ÖLÜM

AMERİKAN USÜLÜ ÖLÜM
Son Güncelleme :

28 Ekim 2019 - 23:12

2.725 views


AMERIKAN USÜLÜ ÖLÜM
Başkan Trump, dünyaya kendine göre müjde verdi :
‘ Baghdadi is dead. ‘ Yani Bağdadi öldü. Ve ardından showunu yaptı, şöyle vurduk böyle vurduk, şunlara bunlara da teşekkür ederim… Bir baktım ben bu nağmeleri bir yerden hatırlıyorum bundan yedi sene önce eski başkan Obama benzer makamdan nağmelerini sıralıyordu. Amerika kendi yarattığı teröristleri öldürüyor , bana göre görevlerini tamamlamış personellerini belki de yüzlerini değiştirip onlara göre hakettikleri tatile dünyanın öbür ucuna yolluyor. Nedense kendi ölüm sektörlerinde önemli bu adamların cesetleri ortada yok…
Size biraz Obama’ nın bestelediği Bin Laden senfonisindeki dünyanın gözünden kaçan ya da kaçırılan birkaç noktayı yazacağım:
Konuyu unutanlara hatırlatmak için, SEAL-6 Takımı, 6 Mayıs 2012’de Pakistan’ın Abbottabad kentinde bir gece baskın düzenledikten sonra Osama Bin Laden’i öldürdüğü iddia edilen Amerikan Donanmasında görevli seçkin bir birlik idi. Haberin bize yansıtıldığı gibi, ekip baskın sırasında evde yaklaşık beş kişiyi öldürmüş, sonra Bin Laden’in cesedinin, tüm kişisel eşya ve dosyalarının vede şahsi bilgisayarının yanında resim çekerek show yapmıştı. Tabi, çekilen resimlerde Bin Laden’in acemi foto shopçularca resimlendiği aşikardı. Ceset, Deniz Kuvvetlerinin bir gemisinden denize atıldı hikayesi dünyaya yedirilmeye çalışıldı. Bu yüzden Bin Laden’in ölümünün yegane kanıtı, bahsettiğim foto shoplu fotoğraflar ve bunun dışında Pentagon’da kamuoyundan gizlendiği söylenen diğer (!) fotoğraflarıydı. Uzun süre baskın yapan bu askeri grup hakkında hiçbir bilgi yoktu. Daha sonra bazı bilgiler, Amerikan Donanmasının özel SEAL-6 Takımı’ nı içerdiği için medyaya sızdırıldı. Birçok medya kuruluşu basında yer alan isimleri dikkatle dışladı, ancak daha sonra Başkan Yardımcısı Joe Biden, SEAL-6 Takımı‘nın bu baskını düzenlediğini resmen açıkladı.
BBC, baskın düzenlediğini iddia eden eski bir SEAL elemanı ile röportaj yaptı. Bu adam artık Donanma’ da değildi ve görüşme sırasında motivasyonel bir konuşmacı olarak çalışıyordu. Bu konuşmanın ardından, görev anında bindikleri CH-47 Chinook helikopterinin Taliban tarafından Afganistan’da vurulduğunda, takımın diğer 22 üyesinin öldürüldüğü haberi geldi.

Böylece bir komplo oluşumu şekillenmiş oluyordu. ABD ‘de en nefret edilen adamın, Usame Bin Laden’in öldürülmesi, vücudunun okyanusa atılması ve Bin Laden’i öldürdüğü iddia edilen saldırgan ekibin üyelerinin ani ölümü hikayesi vardı. Ancak foto shoplu görüntülerle, elde olduğu söylenen fakat kamuoyuna gösterilmeyen görüntüler dışında, Bin Laden’ in öldürüldüğüne dair hiçbir kanıt kalmamıştı ya da SEAL-6 Takımı Pakistan’a operasyon yaptığında ölmemişti.
Radikal talk-show program sunucusu Michael Savage, Bin Laden’i öldüren ya da öldürdü diye bilinsin istenen bu ekibin ölmesine neden olan helikopterin düşürülmesinin ABD hükümet tezgahı olduğunu iddia ederek bu komployu gündeme getirdi. Savage, “Öldürüldüler. Suikaste uğradılar. İdam edildiler. Belki de Savunma Bakanlığı’nda çalışan bazı geri zekalılar tarafından yapıldı.” dedi ve “Amerikan tarihinin en büyük askeri skandallarından biri olduğunu” iddia etti ve “ Neden hiç kimse bunun için sorumlu tutulmadı ve soruşturma açılmadı ? ” diye sordu. Savage, ölü ekip üyelerinin aileleriyle yaptığı görüşmelerde, Biden’in kimliklerini açıkladıktan sonra, fişlendiklerini bildiklerini öğrendiğini söyledi. Ölenlerden birinin babası Charles Strange, iddiaya göre Savage’a “Her biri, garip giden bir şeyler olduğunu biliyorlardı. ” demişti. Bu nedenle, 9 – 11 saldırısının arkasında ABD derin devletinin olduğu komplosuna eklenmiş bir başka komplo daha vardı ona göre… Birçok kişi, Başkan George W. Bush’un saldırıdan sonra neden Bin Laden’in avını öncelik listesine koymadığını veya neden Afganistan ve Irak’ta onu yakalamak için askeri operasyonlar yapmak yerine sadece bu ülkeleri askeri güçle istila çağrısında bulunduğunu merak etti. Bu arada, Bush ailesinin, Bin Laden ailesi ve Usame Bin Laden’ in doğduğu Suudi Arabistan’ daki petrol imparatorluğu ile yakın bağları olduğu da ortaya çıktı. Bazıları, Başkan Bush’ u Florida’ dan Washington’ a 9-11 saldırıları sırasında, Bin Laden ailesinin üyelerini almak ve ülke dışına çıkmalarına yardım etmek için özel uçağı Air Force One’ ı gönderdiğini söylüyordu… Anlayacağınız Bin Laden hikayesinde, bize söylenenden çok daha fazlası var.
Gelelim Bağdadi’ ye… Aynı komplo teorisine eklediğini hisseder gibiyim. Önümüzdeki günlerde eşeledikçe altından bakalım neler çıkacak? Neyseki Trump tam bize göre… Ağzında bakla ıslanmıyor, bir şekilde ağzından kaçırıp bir şeyler yumurtlar yada tweet’ler… Umarım ABD yeni bir teröristbaşı daha kısa dönemde piyasaya sürmez… Yeni düşman, yeni savaşlar, kan-ölüm, ilaç ve silah satışı… Son kullanma tarihine yakın ya öldürme yada Amerikan usülü ölüm yani cesedi yok denip zanlıyı tatile göndermek… Bu tür oyunlar hiç zekice planlanmıyor, bir köşesinden yırtılıp ayıbını gösteriyor.
Ama bu Amerika’ya yakışır, çünkü kendi yarattıkları sanal kahraman Süpermen
’ i sivil hayatta sadece gözlük takıp Clark Kent kimliğine büründüğünde tanıyamıyan bir millet… Birde 9 – 11 saldırısından sonra Süpermen’ in gelip ikiz kuleleri tekrar geri dikeceğini, hatırı sayılır sayıda ABD vatandaşının UMUTLA beklediğini unutmadık.

96. yılında, Cumhuriyetimizi kuran ve yaşatan tüm şehit ve gazilerimize sonsuz minnettarlığımızı buradan tekrarlamayı bir borç bilirim. Birlik ve beraberlik içinde, dinine ve bayrağına sahip çıkıp vatanı için canını verecek tüm kardeşlerime sevgi ve saygılar

Özkan Uluyazı mimar 29.10.2019