Bodrum ilçe kongresinde skandallar bitmiyor! - Tamgun.netTamgun.net

10 Ağustos 2022 - 16:18

Bodrum ilçe kongresinde skandallar bitmiyor!

Bodrum ilçe kongresinde skandallar bitmiyor!
Son Güncelleme :

17 Eylül 2020 - 15:17

532 views

Bodrum ilçe kongresinde skandal!

Olaylı geçen AK Parti Bodrum ilçe kongresiyle ilgili yeni bir skandal daha ortaya çıktı. Oy pusulasında AK Parti Bodrum İlçe 7. Olağan Kongresi yerine “AK Parti Dalaman İlçe 7. Olağan Kongresi” yazması kongre ile ilgili birçok soruyu da beraberinde getirdi.

Adaylardan birinin konuşturulmaması ve adaylığının kabul edilmemesiyle gündeme gelen Bodrum AK Parti ilçe kongresiyle ilgili yeni bir skandal patlak verdi. Kongredeki oy pusulasında Bodrum AK Parti İlçe 7. Olağan Kongresi yerine “AK Parti Dalaman İlçe 7. Olağan Kongresi” yazması kongre süreciyle ilgili birçok soruyu da beraberinde getirdi. Telefonla ulaştığımız bazı delegeler oy pusulalarındaki bu skandal durumla ilgili yaptıkları değerlendirmelerde “Demek ki tüm ilçelerin oy pusulaları kapalı kapılar ardında birileri tarafından hazırlanıyor. Bu kongreleri bu hale getirenlerle bu oy pusulalarını hazırlayanlar aynı kişilerdir. Tüm ilçeleri kendilerine göre partililerden, tabandan adeta kaçırırcasına listeler hazırlayarak dizayn etmeye çalışıyorlar” şeklinde ifadeler kullandılar.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan bir başka partili ise bu skandalın kongrenin iptalini gerektirdiğini dile getirerek “İl yönetimini bir an önce gereğini yapmaya davet ediyoruz. Yüksek Seçim Kurulu yetkililerini bu skandalla ilgili gereğini yapmaya davet ediyoruz. Biz bu dayatmalara karşı hukuki yollara da başvurularımızı yapacağız” görüşünü dile getirdi.

Milletvekillerinin bile sosyal medya hesaplarından yaşananları görmezden gelerek sanki hiçbir şey olmamış gibi paylaşımlarda bulunmaları tepki toplarken Bodrum ilçe kongresiyle ilgili ortaya çıkan bu skandal durum hakkında ne söyleyecekleri merak konusu oldu.