Cavit Okur:Hiç mi Sorumluluk Duymuyorsunuz? - Tamgun.netTamgun.net

9 Ağustos 2022 - 12:09

Cavit Okur:Hiç mi Sorumluluk Duymuyorsunuz?

Cavit Okur:Hiç mi Sorumluluk Duymuyorsunuz?
Son Güncelleme :

28 Eylül 2020 - 17:49

359 views

Cavit Okur: “Hiç mi Sorumluluk Duymuyorsunuz?”

Toplumun hemen hemen tüm kesimlerinin büyük tepki gösterdiği ahlak ve kültür dejenerasyonuna sebep olan TV programlarına yönelik yetkililerin şu ana kadar hicbir adım atamalarına bir eleştiri de Cavit Okur’dan geldi. Okur tepkisini “Hiçbir dönemde ahlaksızlık bu kadar açık konuşulur hale gelmemiştir” sözleriyle gösterdi.

Muğla’nın önemli kanaat önderlerinden Cavit Okur son günlerde çokça dile getirilen TV’lerdeki ahlaksız programlarla ilgili çok konuşulacak cümleler sarf etti. Sosyal medya hesabından yetkililere seslenen Cavit Okur “Etkili ve yetkili kişiler, kadının beyanı esastır denilerek gelinen nokta işte budur. Bütün bunları bana ne diyerek geçiştiremezsiniz” dedi.

TV’lerdeki evlilik programlarının ve ahlaksız yarışma programlarının toplumun tüm kesimleri tarafından tepki görmesine rağmen yetkililerin bu programlarla ilgili hiçbir girişimde bulunmamaları geniş kitlelerin öfkesine sebep olmaya devam ediyor. Müslüman ahlakı, Türk örf ve gelenekleriyle uzaktan yakından ilgisi olmayan programlarla sürekli toplumun bir ahlaki ve örfi değerlerinin hedef alınmasına bir tepki de Muğla’nın önemli kanaat önderlerinden biri olarak kabul edilen Cavit Okur’dan geldi. Okur’un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ahlaksız televizyon programlarına tepkisini dile getirirken çok sert ifadeler kullanması dikkatlerden kaçmadı. İşte o paylaşım:

“Hiç bir dönemde ahlaksızlık, fuhuş, zina bu kadar açık açık hele 80 milyonun önünde utanmadan konuşulmamıştır, savunulmamıştır, TV’lerde ilan edilmemiştir. Etkili ve yetkili kişiler kadının beyanı esastır denilerek gelinen nokta işte budur. Hiç mi sorumluluk duymuyorsunuz? Ahlaksızlığın hoş görüsü olmaz. İslam’da asla bu konularda hoş görü dini değildir. Bütün bunları bana ne diyerek geçiştirmezsiniz. Sadece TV’leri ve program yapımcılarını suçlayarak da bunları geçiştiremeyiz. Devlet milletin ahlakını, namusunu, aile yapısını korumakla görevli değil midir? Çıplaklığı cesaret, gaye-i meşru ilişkileri aşk diye takdim edip her türlü fuhşiyatı özgürlük olarak sunarsanız işte neticesi…….”