Davutoğlu Fethiyelilerle buluştu - Tamgun.netTamgun.net

23 Nisan 2021 - 05:23

Davutoğlu Fethiyelilerle buluştu

Davutoğlu Fethiyelilerle buluştu
Son Güncelleme :

26 Şubat 2021 - 20:57

47 views

Davutoğlu Fethiyelilerle buluştu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin Fethiye 1. Olağan kongresine katılmak üzere geldiği ilçede hem partililerle buluştu hem de esnafı ziyaret etti.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin Fethiye 1. Olağan kongresine katıldı. Katılımın yoğun olduğunun gözlendiği kongrede bir konuşma yapan Davutoğlu sık sık iktidarı eleştirerek Hazine ve Maliye Eski Bakanı Berat Albayrak konusuna da değindi. Kendisinin başbakan olduğu dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a adeta yalvardığını belirten Davutoğlu “Sizin bir yakınınızın siyasete girmesi herkese zarar verir, yapmayın dedim, dinletemedim” dedi.

Gara şehitlerini unutmadı

Kongrede yaptığı konuşmasına geçtiğimiz günlerde Gara’da şehit olan 13 askerimize rahmet ve ailelerine sabır dileyerek başlayan Ahmet Davutoğlu “Bu topraklar nice şehitler verdi. Muğla Kuvai Milliye’nin, yiğit zeybeklerin ruhlarının ayağa kalktığı illerden birisidir. Gözümüz hep Muğla’daydı. Babamın birçok dostu var Fethiye’de. Burasıyla ilgili birçok raporlar aldım. Hala burada benim başbakan olarak başlattığım işler yarım kalmış, bitirilmemiş. Nice müteahhitler milyonlarca liraları hazineden götürüp karlar ederken Fethiye’nin yolları hala bekliyorsa bunun hesabını Fethiyeliler sormalı. Ben bir Fethiyeli olarak bunun hesabını soracağım. Göcek Tüneline para ödenmesi gerçek bir zulümdür. İktidar olunca o Deli Dumrul gibi para kesilen tünelden bunu kaldıracağız” dedi.

“Biz halkımızla iç içeyiz”

Türkiye’nin zorlu süreçlerden geçtiğine de değinen Ahmet Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye zor süreçlerden geçti. Halkımız ekonomik feryat içinde. Hukuk kuralları çiğneniyor. Bu işe artık dur demenin vakti geldi. Her gittiğim yerin sorunlarını soruyorum. Bizi durdurmak için yoğun çabalar harcadılar. Önce parti kuramazlar dediler, kurduk. Anadolu’da teşkilatlanamazlar, dediler teşkilatlarımızı kurup kongreler yapıyoruz. Nefes halkımızla alınan bir şeydir. Bunun dışı bize haramdır.”

“Aileler siyasetin içine sokulmamalıdır”

“Ailelerini siyasetin içine sokanlar onları düşünmekten devleti düşünemez hale geldiler sonra da onların eleştirilmemesini istiyorlar. Hayır, sokaktaki Fethiyeli esnafın, Mardinli çiftçinin feryadının sebebi olanlara söyleyecek sözümüz hep vardır bundan kaçınmayız. Tekrar söylüyorum, temiz siyaset adına bütün siyasetçiler ailelerini siyasetin ve devletin içinden çeksinler ve herkes de ailelere saygı göstersin. Ama aile siyasete girdi mi o dokunulmazlık kalkar. Siyaset ve devlet hayatında herkes hesap sorulabilirdir.”