DEVA Fethiye İlk Kongresini Gerçekleştirdi - Tamgun.netTamgun.net

3 Mart 2021 - 13:50

DEVA Fethiye İlk Kongresini Gerçekleştirdi

DEVA Fethiye İlk Kongresini Gerçekleştirdi
Son Güncelleme :

07 Şubat 2021 - 17:30

46 views

DEVA Fethiye İlk Kongresini Gerçekleştirdi

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Fethiye İlçe Başkanlığı 1. Olağan Kongresin gerçekleştirildi. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği kongrede DEVA Partisi Fethiye İlçe Başkanlığına Saniye Kulaç seçildi.

“DEVA Partisini milletimiz kurmuştur”

DEVA Partisinin özgürlükçü, hukuka saygılı, demokrasiyi öne alan ve evrensel değerleri önemsemiş bir parti olduğunun altını çizen Kurucu İlçe Başkanı Saniye Kulaç kongrede yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “DEVA Partisi 9 Mart 2020 tarihinde bilgisi, birikimi ve ben değil biz anlayışıyla genel başkanımız Ali Babacan önderliğinde kurulmuştur. DEVA Partisi dar bir kadronun değil, fikirleriyle her türlü çalışmaya yön veren isimsizlerin ve milletimizin kurduğu bir siyasi partidir. DEVA Partisi bir kişinin öncesinde hangi siyasi partiye oy vermiş olduğunu kesinlikle gözetmez. Son günlerde kurulan ve seçimlere giren yeni kurulmuş siyasi partiler milletimizin beklentilerini karşılayamamıştır. Ülkemizde demokrasi tarihine özgürlükçü, hukuka saygılı, demokrasiyi öne alan ve evrensel değerleri önemsemiş ilke ve prensiplerle hareket eden bir partiyiz. Kesinlikle partimizi ben değil, biz ilkesi ile hareket eden bir siyasi partidir. Hep beraber önümüzde yapacağımız çok işler ve uzun yollar var. İnşallah bu yolda hep beraber yürüyecek ve milletimizin derdine deva olacağız.”

“Toplumun her kesimini temsil ediyorlar”

Oluşturdukları yönetim kurulunun toplumun tüm kesimlerini temsil edecek isimlerden müteşekkil olduğunu belirten Saniye Kulaç DEVA Partisinin Türkiye açısından umut olmak, biriken sorunları çözmek için yola çıktığını belirtti. DEVA Partisi Fethiye İlçe Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Aüyeler: Savaş Zeybek, Umut Hepdizdar, Serdar Başbuğ, Mustafa Oran, İbrahim Turhan, Mehmet Topuz, Doğukan Nuri Erçetin, Talip Geçkin, Berire Sena Baldemir, Ramazan Cengiz, Seyfi Küçük, Süreyye Orhan, Taner Öner, Tijen Demirel

Yönetim kurulu yedek üyeleri: Firdevs Erkol, Deniz Aydıner, Orhan Oruç, Yılmaz Demir, Yunus Emre Söğüt, Handan Varlıkoğlu, Serdar Koçar ve Mustafa Bilginer Öztürk.

İl delege asil üyeleri;a Berire Sena Baldemir, Damla Akyol, Deniz Aydıner, Doğukan Nuri Erçetin, Ercan Balcı, Ezel Orhan, Firdevs Erkol, Handan Varlıkoğlu, İbrahim Turhan, Mehmet Topuz, Mustafa Oran, Mustafa Bilginer Öztürk, Nail Köse, Necati Kulaç, Nuri Güntekin, Orhan Oruç, Ramazan Cengiz, Saniye Kulaç, Savaş Zeybek, Serdar Koçar, Serdar Başbuğ, Seyfi Küçük, Süleyman Kılıç, Süreya Orhan, Şükrü Köse, Tahsin İzci, Talip Geçkin, Taner Öner, Tijen Demirel, Umut Hepdizdar, Yılmaz Demir ve Yunus Emre Söğüt. (kaynak:gazetefethiye.com)