Ali Aşlık’tan Muğlalıları Küçümseyici Sözler - Tamgun.netTamgun.net

3 Aralık 2021 - 18:13

Ali Aşlık’tan Muğlalıları Küçümseyici Sözler

Ali Aşlık’tan Muğlalıları Küçümseyici Sözler
Son Güncelleme :

14 Şubat 2020 - 0:04

811 views

Eski Vekil Ali Aşlık’tan Muğlalıları Küçümseyici Sözler

AK Parti 24. dönem İzmir Milletvekili ve AK Parti Muğla Eski İl Koordinatörü Ali Aşlık “Muğlalı mı?” başlığıyla kaleme alınmış bir köşe yazısına yaptığı yorumda adeta Muğlalıları küçümseyici ifadeler kullandı.

Muğla’da bir gazeteye yazdığı makaleyi sosyal medya hesabında paylaşan Cemal Demirtaş’ın bu paylaşımına birçok kişi fikirlerini beyan eden yorumlar yazdı. Ancak Demirtaş’ın bu makalesine sosyal medya üzerinden yorum yazan 24. Dönem AK Parti İzmir Milletvekili ve AK Parti Muğla Eski İl Koordinatörü Ali Aşlık yorumunda skandal ifadeler kullandı.

“Zeybek oynayandan lobici çıkmazmış!”

Makalesinin bir bölümünde Muğla’nın Ankara’da bir şehir lobisinin bile bulunmadığına dair serzenişte bulunan Cemal Demirtaş’ın paylaşımına AK Parti Muğla Eski İl Koordinatörü Ali Aşlıktan skandal bir yorum geldi. Yorumunda Muğlalıları ve Zeybek oyununu adeta küçümseyen Ali Aşlık “Parası ve lobisi olanlar her zaman ön plana çıkar. Parayı anlaşılan kaybetmişsiniz anlattıklarınızdan onu anlıyorum. Lobi oluşturun diyeceğim ama Zeybek oynayandan lobici çıkarmak eşyanın tabiatına aykırı. En iyisi mi sosyal medyada efelenmeye devam edin” şeklinde paylaşımda bulundu.

Bu ilk küçümseyici ifadeleri değilmiş

Cemal Demirtaş’ın makalesinin altına yorum yazanlardan biri olan ve sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla dikkat Efendi Can isimli kullanıcının ifadeleri ise Ali Aşlık’ın Muğlalıları bu ilk küçümseyişi olmadığını gösteriyor. Efendi Can Paylaşımında Ali Aşlık ile geçmişte yaptığı bir görüşmede kendisine “Muğla’da neden Muğlalı bir il başkanına görev vermiyorsunuz?” diye sorduğunu Ali Aşlık’ın da kendisine “Adam mı var ki koyalım” şeklinde cevap verdiğini ifade etti.

işte Ali Aşlık’ın o skandal paylaşımı ve Efendi Can’ın paylaştığı o detay