Göletin doldurulmasına vatandaşlardan tepki - Tamgun.netTamgun.net

9 Haziran 2021 - 18:55

Göletin doldurulmasına vatandaşlardan tepki

Göletin doldurulmasına vatandaşlardan tepki
Son Güncelleme :

13 Kasım 2020 - 16:04

53 views

Göletin doldurulmasına vatandaşlardan tepki

Koca Çalış tarafında doğal gölet olarak bilinen alanın molozla doldurulması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Gölette birçok balık türünün yaşadığını ileri süren vatandaşlar alanın molozla doldurulmasına adeta isyan etti.

Gölet neden dolduruluyor?

Doğal göletin bulunduğu alanın molozla doldurulmaya çalışılmasına vatandaşlar tepki gösteriyor. Koca Çalış Sağlık Sitesi mevkiinde bulunan göletin kim veya kimler tarafından ne amaçla doldurdukları merak konusu olurken vatandaşlar yetkilileri konuyla ilgili açıklama yapmaya davet ediyorlar. Sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getiren bazı bölge sakinleri doldurulmaya çalışılan göletin bulunduğu alanın doğal yaşam alanı olduğunu ileri sürerek “Burada arazi sıkıntısı da yok. Burada birçok balık türü var. Bu göleti neden tahrip ediyorlar bilmek istiyoruz. Birileri çıkıp buranın neden molozla doldurulduğunu ve bunu kimlerin yaptığını açıklaması gerekir” şeklinde ifadelerle tepkilerini dile getirdiler.

Rant alanı yaratılacak iddiası

Vatandaşların yaptığı paylaşım ve yorumlarda en dikkat çekici ifadeler ise göletin doldurulmasıyla ortaya çıkacak alanın rant sahasına dönüştürüleceği iddiası. Doğal göletin ıslah edilebileceğini belirten bazı vatandaşlar ise “Neden dolduruluyor, kimler tarafından dolduruluyor yetkililerin bunu açıklaması gerekir. Burada yabancılar bile bu moloz yığınlarına tepki gösteriyorlar. Ancak kimseye sesimizi duyuramıyoruz, yetkilileri konunun irdelenmesi için göreve davet ediyoruz” sözleriyle doğal gölet alanı olduğu ileri sürülen alanın molozla doldurulmasına tepki gösterdiler.