Karaca: “Olayın yaşanmış olmasından üzgünüm” - Tamgun.netTamgun.net

29 Kasım 2021 - 23:24

Karaca: “Olayın yaşanmış olmasından üzgünüm”

Karaca: “Olayın yaşanmış olmasından üzgünüm”
Son Güncelleme :

31 Ağustos 2020 - 9:42

271 views

Karaca: “Olayın yaşanmış olmasından üzgünüm”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın Ankara’dan Fethiye’ye tatile gelen Çağlar Özbakır isimli bir turisti yol verme tartışması yüzünden darp ettiğine dair haberler gündemdeki yerini korurken Karaca’dan da karşı açıklama geldi.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın yol verme tartışması nedeniyle bir turisti darp ve tehdit ettiğine dair iddialar gündemdeki yerini korurken olayın bir darp mı yoksa provokasyon mu olduğuna dair sosyal medya üzerinden çelişkili açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Belediye Başkanı Alim Karaca’nın Fethiye’ye tatile gelen Çağlar Özbakır isimli turisti yol verme tartışması yüzünden korumalarıyla birlikte darp ettiği, Çağlar Özbakır’ın yanında kız arkadaşı olmasına rağmen aracının tekmelendiği ve Karaca’nın korumalarının da olaya karıştığı ileri sürüldü.

Ölümle tehdit etti iddiası!

Konuyla ilgili konuşan Özbakır, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın kendisini ölümle tehdit ettiğini belirterek, ‘Arabama tekme attılar. Araçta kadın olduğu belirtmeme rağmen tehditler ile karşılaştım. Durumu emniyete bildirip belediye başkanından şikayetçi oldum’ dedi.

“Siyaseten yıpratılmak isteniyorum”

Olay ulusal ve yerel medyada gündem oluncaya kadar suskunluğunu koruyan Belediye Başkanı Alim Karaca daha sonra hakkında ileri sürülen iddialarla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Dün akşam meydana gelen olayla ilgili olarak bazı yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan haberler, yorumlar olaya neden olan şahsın amacını aşan açıklamaları doğrultusunda yapılmaktadır. Olayla ilgili kutsal değerlerimize hakaret, davranış ve iftiralar yasal alana intikal etmiştir. Olayın oluş ve yayılış şeklinin siyaseten yıpratma amacına yönelik olduğu açıkça görülmektedir. Soruşturma her alanda görülecek ve tarafımızca özenle takip edilecektir. Şahsım ve Fethiye’miz bu tür olaylara alışkın değildir. Kişiliğimiz ve karakterimizin, yaşandığı varsayılan olaya uymadığını, Fethiye halkı yakından bilmektedir. Her ne amaçla olursa olsun bu olayın yaşanmış olmasından ziyadesiyle üzgünüm. Ancak şehrimizin huzurunu, Fethiye’mizin onurunu ve güvenliğini korumaya kararlıyız.”

Karaca’nın bu açıklamaları olayın bir iddiadan ibaret olmadığının da göstergesi şeklinde yorumlandı.