Külliyede Muğla Zirvesinin Yankıları Sürüyor - Tamgun.netTamgun.net

3 Aralık 2021 - 18:14

Külliyede Muğla Zirvesinin Yankıları Sürüyor

Külliyede Muğla Zirvesinin Yankıları Sürüyor
Son Güncelleme :

22 Ağustos 2019 - 22:52

625 views

 

Külliyede Muğla Zirvesinin Yankıları Sürüyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Okluk Konuk Evi’ne davet ederek bir süre görüştüğü partisinin Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin Muğla ile ilgili talepleri üzerine Ankara’da geniş katılımlı bir zirve yapılması için talimat vermişti. AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin koordinasyonunda gerçekleştirilen zirveye bazı bakanlar ile belediye başkanları ve AK Parti Muğla Milletvekilleri katıldılar.

Kadem Mete’nin talebi üzerine gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde geldiği Cumhurbaşkanlığı Okluk Konuk Evi’ne önce partisinin Muğla İl Başkanı Kadem Mete’yi davet ederek baş başa görüştü. Ardından da Kadem Mete’nin talebi üzerine başta ilçe belediye başkanları ve ilçe başkanları olmak üzere il yönetimi, kadın kolları başkanı ve gençlik kolları başkanından oluşan bir heyeti istişarelerde bulunmak üzere konukevine davet etmişti.

Muğla ile ilgili talepleri dinledi, talimatlar verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Okluk Konuk Evi’ne davet ettiği isimlerle tek tek tanışarak onların Muğla ile ilgili taleplerini ilk ağızdan dinledikten sonra ilgili bakanları bizzat aramış ve kendisine iletilen sorunların çözümleriyle ilgili talimatlar vermişti. Burada yapılan görüşmelerin ardından ilgili bakanların da katılımlarıyla Ankara’da bir Muğla zirvesi gerçekleştirilmesi talimatı veren Erdoğan’ın bu tavrı şüphesiz Muğlalıları da oldukça heyecanlandırmıştı.

Ve o zirve Fuat Oktay başkanlığında gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında gerçekleştirilen zirvede Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, AK Parti’nin Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin başkanlık ettiği aralarında AK Parti Muğla milletvekilleri ve ilçe belediye başkanlarının da bulunduğu heyetle buluştular.

Belediye Başkanları da hazır bulundular

Kadem Mete’nin başkanlık ettiği Muğla heyetinin içerisinde Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan’ın yanı sıra Muğla’nın AK Partili Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya ve Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz de hazır bulundular.

Kadem Mete: “Taleplerimizi bizzat iletme fırsatı bulduk”

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki Muğla değerlendirme toplantısıyla ilgili yaptığı açıklamada “Biz ilçelerimizde yarım kalan tüm projelerin tamamlanması için taleplerimizi ilettik. Hastane, yol, okul, enerji kaynakları, doğalgaz gibi hususlarda taleplerimizi ilk ağızdan dile getirme fırsatı bulduk. Bütün taleplerimizle ilgili notlar alındı, ilgili bakanlıklar tarafından gerekli çalışmaların yapılmasına karar verildi” dedi.