Menteşe Eray Çiçek’in etrafında birleşiyor! - Tamgun.netTamgun.net

3 Aralık 2021 - 18:15

Menteşe Eray Çiçek’in etrafında birleşiyor!

Menteşe Eray Çiçek’in etrafında birleşiyor!
Son Güncelleme :

16 Mart 2020 - 18:43

1.234 views

Menteşe Eray Çiçek’in etrafında birleşiyor!

Uzun zaman önce AK Parti Menteşe İlçe Başkan adaylığını ilan eden AK Parti Muğla’nın genç simalarından Sertaç Soğancı genel merkez tarafından Menteşe ilçe başkanlığına Eray Çiçek’in aday gösterilmesi üzerine adaylığını geri çektiğini duyurdu.

AK Parti Menteşe ilçe başkan adaylarından Sertaç Soğancı adaylığını geri çekti. Soğancı resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada AK Parti Genel Merkez tarafından belirlenen ilçe başkan adayının Eray Çiçek olması nedeniyle adaylığını geri çektiğini belirtti.

Eray Çiçek birleştirici isim olarak ön plana çıktı

AK Parti genel merkezi tarafından Menteşe İlçe Başkan adayı olarak Eray Çiçek’in isminin açıklanmasının ardından Menteşe’de birlik beraberlik rüzgarları esiyor. Genel merkez tarafından yapılan açıklamanın son gününe kadar sahada olan ve adaylığını geri çekmeyen Muğla siyasetinin genç simalarından Sertaç Soğancı da genel merkez tarafından Menteşe adayı olarak Eray Çiçek’in açıklanması üzerine adaylığını geri çektiğini duyurdu. Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Sertaç Soğancı’nın açıklamasında Eray Çiçek’ten “Birleştirici, birlik ve beraberlikten yana, kavgadan uzak” şeklinde bahsetmesi de dikkatlerden kaçmadı.

Muğla’nın birlik ve beraberliğe ihtiyacı var

Genel merkezin belirlediği ismi açıklamasının son gününe kadar kesin ve net bir ifadeyle adaylığını sürdürdüğünü sosyal medya paylaşımlarıyla an be an ilan eden Sertaç Soğancı Eray Çiçek isminin Menteşe ilçe başkan adayı olarak açıklanmasının hemen sonrasında adaylıktan çekildiğini açıkladı. Eray Çiçek’in Menteşe adayı olarak açıklanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Sertaç Soğancı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Menteşe’nin 66 mahallesinde birlikte çalıştığımız, her alanda birleştirici, birlikten ve beraberlikten yana, kavgadan uzak siyasi yaklaşımları olan Eray abinin aday olmasından son derece mutluyum. Bu güne kadar şahsıma destek olan delegeler ve mahalle başkanlarıyla yaptığımız istişareler sonucunda bu dönem ülkemizin ve Muğlamızın birlik ve beraberliğe olan ihtiyacını da göz önünde tutarak adaylığımı geri çektiğimi bildirir, bundan sonraki süreçte genel merkez adayımız Sayın Eray Çiçek’i desteklediğimi tüm partililerimize beyan ederim.”

Sürecin başından bu yana Menteşe’de mahalle mahalle dolaşarak adaylığını ilan eden ve delegelerden destek isteyen Sertaç Soğancı’nın Eray Çiçek’in adaylığı kesinleştikten hemen sonra adaylığını geri çekmesi “Menteşe’de birlik ve beraberliğin sağlanması için Eray Çiçek’in ismi yetti” yorumlarına sebep oldu.