MHP MUĞLA İL KONGRESİ 25 EKİM'DE! - Tamgun.netTamgun.net

9 Haziran 2021 - 11:41

MHP MUĞLA İL KONGRESİ 25 EKİM’DE!

MHP MUĞLA İL KONGRESİ 25 EKİM’DE!
Son Güncelleme :

08 Ekim 2020 - 12:29

105 views

MHP MUĞLA İL KONGRESİ 25 EKİM’DE!

“İstiklal İçin Birlik, İstikbal İçin Dirlik Kazanan Türkiye ve Muğla Olacak!” sloganıyla kongre çalışmalarına başlayan MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kongrenin 25 Ekim’de gerçekleştirileceğini duyurdu.

Milliyetçi Hareket Partisi Muğla’da büyük şölene hazırlanıyor. Ortaca ile başlayan ilçe kongreleri sürecini 26 Eylül’de gerçekleştirilen Datça ilçe kongresiyle tamamlayan Muğla MHP İl Başkanlığı il kongresi tarihini 25 Ekim olarak belirledi. MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı paylaşımda kongrelerin çalışkanlıkların gönül kantarında tartıldığı süreçler olduğunu belirterek “Türk Milleti’nin yükselişi adına yürüttüğümüz siyasi mücadelede kongrelerimiz, dava arkadaşlarımızın faaliyetlerimizi, azmimizi ve çalışkanlığımızı gönül kantarında tarttığı özel günlerdir. Bu anlamda Milliyetçi Ülkücü hareketin mensupları olarak bu milletin hizmetkârı olmak adına çıktığımız bu yolda İstiklal için birlik, İstiklal için dirlik, Kazanan Türkiye olacak!” dedi. Korkmaz yaptığı açıklamanın devamında ise şu ifadeleri kullandı:

“Milliyetçi Hareket Partisi 51 yıllık mazisiyle Türk siyaset hayatında damgası olan bir parti aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetinin varlık sebebidir. Kongrelerimizi bu gaye ile gerçekleştirerek, Türk Milletine hizmet yolunda mücadele edecek kadrolarımı belirledik. İlçe kongrelerimizin ardından gerekli görev dağılımlarını yapan teşkilatlarımız, yeni yönetimleriyle birlikte faaliyetlerine başladı. Hemşerilerimizin yaşadıkları yöredeki teşkilatlarımızda yer almak istemeleri, gösterdikleri yoğun ilgi ve alaka partimiz ve bizler adına gurur verici bir durum haline gelmiştir.”

Milliyetçi Hareketin milli ve manevi değerlerle bağının gücüne kimsenin halel getiremeyeceğinin altını çizen MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz açıklamasını şu cümlelerle tamamladı: “Emanete hassasiyet, parti politikalarına riayet ve davaya sadakat konularında gösterilen duruş neticesinde İlçe başkanlarımız ile 14 Mart 2021 MHP 13. Büyük Olağan kongresine adım adım gidiyoruz. Büyük bir mutluluk ile ifade etmeliyim ki 13. Olağan Kongre sürecinde Muğla’daki ülküdaşlarımız, kırgınlığa ve küskünlüğe meydan vermeksizin birlik-beraberlik görüntüsü ortaya koymuş, milletimize ve partimize katkılarda bulunmak için irade göstermiştir. Karşılaşmış olduğumuz bu tablo ve Ülküdaşlarımızın iradesi neticesinde,  Ülkücü duruşun istikameti doğrultusunda büyük bir inanç ve heyecan ile gerçekleştireceğimiz il kongresinde sunacağımız listemiz, şehrimize ve hareketimize dair gönüllerin bir yansıması olarak görülecek ve her kesimden takdir alacaktır. Kongre vesilesi ile oluşacak yönetimimiz; büyük bir özveri ve mücadele azmiyle örnek olup Muğla’da Ülkücü Hareketin başarısı için çalışacaktır. Belirleyeceğimiz kadrolarımız hemşerilerimizden aldığımız güçle ” İstiklal için birlik, İstiklal için dirlik hedefine adım adım ilerleyecektir. Bu vesile ile 25 Ekim Pazar günü Menteşe Spor Salonunda gerçekleştireceğimiz İl kongremizin Muğla’mıza ve Milliyetçi Ülkücü Harekete hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Covid- 19 salgını nedeniyle yurt genelindeki tedbirler kapsamında kongre alanına sadece delege ve görevlilerin alınacağını belirtiyor, Hemşerilerimizin ve Ülküdaşlarımızın anlayışına sığınıyoruz.”