Muğla Kampanya Çağrısını Yanlış mı Anladı? - Tamgun.netTamgun.net

30 Kasım 2021 - 03:59

Muğla Kampanya Çağrısını Yanlış mı Anladı?

Muğla Kampanya Çağrısını Yanlış mı Anladı?
Son Güncelleme :

31 Mart 2020 - 18:31

379 views

Muğla Çağrıyı Yanlış mı Anladı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yedi maaşımı bağışlıyorum” diyerek başlattığı “Biz Bize Yeteriz Türkiye’m” temalı yardım kampanyası millet nezdinde geniş yankı bulurken kampanyanın Muğla ayağıyla ilgili sosyal medyada ilginç paylaşımlar ortaya çıktı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs salgınının ülkemizde de ciddi boyutlarda görülmeye başlanması sonrasında gerçekleştirilen EVDE KAL kampanyaları devam ederken yardıma muhtaç kimselere destek olmak için bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan “Biz Bize Yeteriz” Türkiye’m kampanyası büyük ilgi gördü. Vatandaşlar birbiri ardına yaptıkları paylaşımlarla kampanyaya katılırlarken kampanyanın Muğla ayağında sosyal medyada sürekli Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı çağrının paylaşılması bazı vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

Çağrıyı değil dekontları paylaşın!

Başta Fethiye-Seydikemer güzergâhı olmak üzere Muğla’nın birçok ilçesinde yol yapım çalışmaları ve yatırımlarıyla bilinen bir dönemin önemli iş insanlarından Efendi Can başta milletvekilleri olmak üzere bürokrasi ve siyaset dünyasına ilginç bir çağrıda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan “Biz Bize Yeteriz Türkiye’m” temalı kampanyayla ilgili kampanyanın Muğla ayağında siyasetçilerin ve bürokrasinin sürekli kampanya çağrısını paylaşmalarına tepki gösteren Efendi Can meseleye biraz da esprili bir dille yaklaşarak “Muğla çağrıyı yanlış anladı, yahu siz çağrı değil dekont paylaşacaksınız” diyerek tepki gösterdi.

Milletvekillerine de çağrıda bulundu

Resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında Muğla’nın eski ve mevcut milletvekillerine ismen seslenen Efendi Can “ Çağrı zaten yapıldı, siz neyin çağrısını yapıyorsunuz? Kaç maaş veya kaç para bağış yapıyorsunuz, onu açıklayın. Milli dayanışma kampanyası Muğla’da yanlış anlaşıldı galiba” diyerek başta Muğla’nın mevcut ve eski milletvekilleri olmak üzere parti yöneticilerini eleştirdi. Efendi Can bir dönem AK Parti’den Muğla Milletvekili aday adayı da olmuştu. İşte Efendi Can’ın o paylaşımı: