Ruhumuzu yeryüzüne serme vakti gelmedi mi? - Tamgun.netTamgun.net

5 Mart 2021 - 07:06

Ruhumuzu yeryüzüne serme vakti gelmedi mi?

Ruhumuzu yeryüzüne serme vakti gelmedi mi?
Son Güncelleme :

07 Şubat 2021 - 17:59

31 views

Ruhumuzu yeryüzüne serme vakti gelmedi mi?

Bişey diyem mi, Zoom’dan onca sohbete katıldım,  ama hiç 1 yeni arkadaşım olmadı. Sanki kafesteki aslan, kürek mahkumu birileri ile konuşuyormusuz gibi oluyor. Bence dijitalin fazlası tutmayacak. 

Zalimler insan fıtratını zorluyor evet, ama fıtrat Allah katından bir olgu. Fıtrat,kendi mecrasinda akmak ister! Feysdeki vb mecralardaki durum biraz daha  farklı. Kabul edelim ki burada yüzlerce kayıtlı arkadaştan en fazla 3-5 kişiyle hemhal olma durumumuz var.. Yanı çok az insanla feys ötesi muhabbet oluştu. Demem odur ki, insanoğlu ruhunu yeşilliklere sererek bir çay bahçesinde sohbet  etmekten asla vazgeçmeyecek.

Misal, vahyin bize bildirdiği, her daim yapmamız gereken şeyleri yapmamıza, dijital hegomanya bırakın  yardım etmeyi tam aksine manipüle etmek isteyecektir. Bunları kafamdan uydurmuyorum. Transhumanizm üzerine yazanlara bi sorun size daha fazlasını anlatacaklardır. Asında  bu dünyayı bir şairler ters yüz edebilir ( aşk varsa tabii)  bir de devrimciler.

 Digital hegomanikler teknomanyak olabilir ama insana faydalı devrimci ruhları yok. Gelinen noktada teknolojik gelişmeleri yok saymak imkansız.Aptal değilsek,  apaçık gidişatı görüyoruz da. Lâkin rabbim bize hep itidali tavsiye etmiş. Her konuda. Hani demiş ya şair; insandır, bakarsın durur aya karşı bir başına sükûta, insandır yeri geldi mi tek başına bir tabur asker gibi çıkar savaşa…

Son söz, Ölen insandır , insanlık henüz direniyor!