Sağlık Mil-Sen Başkanlığına Salih Yalçınkaya seçildi - Tamgun.netTamgun.net

9 Haziran 2021 - 15:36

Sağlık Mil-Sen Başkanlığına Salih Yalçınkaya seçildi

Sağlık Mil-Sen Başkanlığına Salih Yalçınkaya seçildi
Son Güncelleme :

24 Kasım 2020 - 18:37

233 views

Sağlık Mil-Sen Başkanlığına Salih Yalçınkaya seçildi

“Farklı bir Sendikacılık” sloganıyla yola çıkan MİL-SEN konfederasyonuna bağla Sağlık Mil-Sen’in 1. Olağan genel kurulunda başkanlığa Salih Yalçınkaya seçildi. Sosyal medya hesabından bir teşekkür metni yayınlayan Salih Yalçınkaya “Artık eski sendikacılık anlayışı bitmiştir” dedi.

Kısa adı MİL-SEN olan Manevi, İlkeli, Liyakatli Sendikalar Konfederasyonuna bağlı Sağlık Mil-Sen 1. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. “Farklı bir sendikacılık” sloganıyla yola çıkan MİL-SEN konfederasyonu çatısı altında faaliyet gösteren Sağlık Mil-Sen Genel Başkanı Salih Yalçınkaya olağan genel kurulda başkan seçilmesinin ardından sosyal medya hesabından bir teşekkür metni yayınladı.

“Artık eski sendikacılık bitmiştir”

Son dönemde sağlık sektörünün sorunlarına yönelik tespitleri ve çözüm önerileriyle gündeme gelen Sağlık Mil-Sen’in 1. Olağan Genel Kurulunda genel başkanlığa seçilen Salih Yalçınkaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda oldukça iddialı ifadeler kullandı. Mevcut sendikaların kuruluş misyonlarından uzaklaştığını zaman zaman yaptığı paylaşımlarında da dile getiren Salih Yalçınkaya genel kurulun ardından yaptığı teşekkür paylaşımında “Artık eski sendikacılık anlayışı bitmiştir. Kendine, yandaşlarına nemalanan sendikacılık yerine üyelerinin il başkanlarını seçtiği, şeffaf, hizmeti genele yayan, sadece hakkı bilen ve hakikati savunan sendikacılık anlayışı için varız” ifadelerini kullandı.

Niyazi Güneş de yönetimde yer aldı

Sağlık Mil-Sen Genel Başkanlığına seçilen Salih Yalçınkaya yönetimini de belirledi. Sağlık Mil-Sen Muğla İl Başkanı Niyazi Güneş de Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden sorumlu genel başkan yardımcısı olarak Salih Yalçınkaya’nın ekibinde yer aldı.